top of page

12.02.2020 Gündemi

1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Spor Kompleksi'nde "Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun 100.Yıl Dönümü Kutlamaları"na iştirak edecek, Büyükşehir Belediyesine ziyarette bulunacak, Ramada Otel'de AK Parti İl Teşkilatı ile yemekte bir araya gelecek.

(Ankara/11.00/Kahramanmaraş/14.00/16.00/17.00)

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yasama Kalitesinin Artırılmasında Dilekçe Hakkının Rolü" konulu çalıştayın açılış törenine katılacak.

(TBMM/13.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Zambiya'daki Türk iş insanlarıyla bir araya gelecek, Toplumsal Cinsiyet Bakanı Elizabeth Phiri ile görüşecek, bazı STK'lere ziyaretlerde bulunacak ve Dışişleri Bakanı Joseph Malanji'nin onuruna vereceği akşam yemeğine iştirak edecek.

(Zambiya)

2- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimevi'nde gerçekleştirilecek Hakim ve Savcı Yardımcılığı Çalıştayı'na katılacak.

(Ankara/10.00)

3- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Orhan Tavlı ile AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın da bulunduğu milletvekili ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Çanakkale heyeti ile bir araya gelecek, kente yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imza törenine iştirak edecek.

(Ankara/14.00)

4- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Nazım Hikmet Kongre Merkezi'nde düzenlenecek "Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Tarih ve Gelecek" konulu söyleşiye katılacak.

(Ankara/15.00)

5- TBMM'den

- Genel Kurulda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklifi üzerinde görüşmelere devam edilecek.

(TBMM/14.00)

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sürdürülecek.

(TBMM/14.00/10.30)

EKONOMİ

1- TÜİK, geçen yılın aralık ayına ilişkin kümes hayvancılığı, süt ve süt ürünleri üretimi istatistikleri ile dış ticaret endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arnavutluk'un Avrupa ve Dışişleri Bakan Vekili Gent Cakaj ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta ve Meclis Başkanı Gramoz Ruçi tarafından kabul edilecek Çavuşoğlu, Başbakan Edi Rama ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

(Tiran)

2- NATO Savunma Bakanları Toplantısı düzenlenecek.

(Brüksel)

3- Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün ülkede ve dünyada yayılmasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Pekin/Ankara)

4- Beşşar Esed rejimi, İran destekli terörist gruplar ve Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne yönelik saldırıları ile sahadaki insani durum takip ediliyor.

(İdlib/Halep/Haseke/Rakka)

5- Libya'da krize çözüm bulmak amacıyla yürütülen diplomatik girişimler ve ateşkes sürecine ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Trablus/Moskova/Ankara)

GÜNCEL

1- Suriye sınır hattındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Hatay)

2- Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede yürütülen çalışmalar izleniyor.

(Elazığ/Malatya)

3- Van'ın Bahçesaray ilçesinde geçen hafta çığ düşen bölgedeki arama çalışmalarına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Van)

4- Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Diyarbakır)

5- FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)
2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vefat

Commenti


bottom of page