EBA TV ile Uzaktan Eğitim Programı Açıklandı

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Haberi:


Milli Eğitim Bakanlığımız (MEB), uzaktan eğitimde kullanılacak TRT-EBA TV'nin yayın programı belli oldu. EBA TV için TRT üzerinden 3 ayrı kanal 6 ayrı frekansta yayın yapacak. Öğrenciler için EBA TV ilkokul, EBA TV ortaokul ve EBA TV lise ile 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitime başlayacak. Dersler, 20'şer dakika olarak yayımlanacak ve aralarda 10'ar dakikalık etkinlik kuşağı olacak.

Ayrıntılı yayın akışı ve ders programı Bakanlığımız web sitesinde ve 'eba.gov.tr' den yayımlanacak.

İlkokullar için Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ve İngilizce'ye ilave olarak, "Yetiştirme Programı" kapsamında Türkçe ve Matematik dersleri verilecek.

Ortaokulda; Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için Arapça dersleri olacak. Lisede; Tarih, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve ayrıca imam hatip lisesi öğrenciler için de diğer temel dersler verilecek.

Dersler, EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul'da sabah saat 09.00'da başlayıp 13.30'a kadar devam edecek. Ayrıca saat 13.30- 17.30 ve 17.30- 21.30'da iki kez tekrar yayın ekrana gelecek.

Ders saatlerini kaçıran veya pekiştirmek isteyen öğrenciler tekrarına ulaşarak, yeniden izleme ve dinleme imkânı bulacak. EBA TV Lise'de ise ders sayısı daha fazla olduğu için yayınları sabah 09.00'da başlayıp 14.30'a kadar devam edecek. Saat 15.00 ile 21.00 arasında da EBA TV lisede tekrar yayınları ekrana gelecek.2 görüntüleme0 yorum

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık