top of page

08.09.2019 Gündemi


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Söğüt Belediyesini ve Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret edecek, Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'ne katılacak.

(Bilecik/09.00/10.00/10.15)

EKONOMİ

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Tuz Gölü'nde ROKETSAN'ın sponsorluğunda TÜBİTAK SAGE ile düzenlenecek roket yarışmasını takip edecek.

(Aksaray/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Yeni Erenköy bölgesinde vatandaşlarla buluşacak.

(Karpaz)

2- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Halep/İdlib/Haseke/Rakka)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor" programına katılacak.

(İstanbul/05.00)

2- Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva'nın cenazesi, öğle vakti Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde kılınacak namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı'ndaki polis şehitliğine defnedilecek.

(Ankara/12.52)

3- Türk Silahlı Kuvvetleri ile ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca Suriye'de Fırat'ın doğusunda icra edilecek ilk müşterek kara devriye faaliyetine ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Şanlıurfa)

4- Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Diyarbakır)


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page