07.08.2019 Gündemi


- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy'i resmi törenle karşılayacak. Erdoğan, baş başa ve heyetler arası görüşmeler ile ortak basın toplantısının ardından konuk cumhurbaşkanının onuruna resmi akşam yemeği verecek.

- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 11. Büyükelçiler Konferansı'na katılan büyükelçilerle bir araya gelecek.

(TBMM/09.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, valilikte il değerlendirme toplantısına katıldıktan sonra basın açıklaması yapacak, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, belediye arıtma alanında incelemede bulunacak ve belediyeyi ziyaret edecek.

(Isparta/11.00/13.30/15.30/16.30)

2- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlıkları arasındaki "Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü" imza törenine katılacak.

(Ankara/10.30)

3- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Okulunda mezuniyet törenine katılacak ardından özel harekat yerleşkesinde incelemelerde bulunacak.

(Diyarbakır/10.00/12.00)

4- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, M.İhsan Arslan Vakfı iş birliğiyle açılacak özel eğitim okulu için düzenlenecek protokol imza törenine katılacak.

(Ankara/09.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- 11. Büyükelçiler Konferansı sürüyor

- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül büyükelçilere hitap edecek.

- Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ve Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün konferans kapsamında konuşma yapacak.

(Ankara/15.00/17.45/19.00)

2- Hindistan'ın Keşmir'in statüsünü değiştirmeye yönelik adımları sonrasında yükselen Pakistan-Hindistan gerilimine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Ankara/İslamabad)

3- Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yönelik saldırıları ve diğer gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Halep)


0 görüntüleme0 yorum

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık