top of page

21.06.2019 Gündemi


1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Valiliği, Milli Mücadele Müzesi'ni ziyaret edecek, Amasya Üniversitesi tarafından düzenlenecek Milli Mücadele Paneli’ne katılacak. - Şentop, İstanbul'da Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Rumeli Türkleri Vakfına ziyarette bulunacak. (Amasya/11.30-14.00/İstanbul/19.00/20.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, HAK-İŞ İstanbul Şubesini ziyaret edecek, Zeytinburnu Belediyesi 20. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Açılış Töreni'ne katılacak. (İstanbul/17.00/19.00) 2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm alanında inceleme yapacak, Fatih'te esnafı ziyaret edecek, Beyoğlu Belediyesine yapacağı ziyaretin ardından vatandaşlarla buluşacak. (İstanbul/10.00-16.30)

3- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Nüfus Müdürlüğünü ziyaretinin ardından Kocamustafapaşa'da vatandaş ve esnafla buluşacak, Gaziosmanpaşa'da Ordu Korganlılar Derneği, Güngören'de Şoförler ve Otomobilciler Odası buluşmalarına ve Bayrampaşa'da STK'lerle toplantıya katılacak, Dernek Pazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfına ziyarette bulunacak. (İstanbul/09.30-21.30) EKONOMİ 1- Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Türkiye’nin 5G ve Ötesi İçin İletişim Gücü" ULAK Haberleşme AŞ basın toplantısına katılıyor. (Ankara/09.00) 2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, nisan ayına ilişkin uluslararası yatırım pozisyonu ve konut fiyat endeksi ile haziran ayına ilişkin finansal hizmetler istatistikleri ve finansal hizmetler güven endeksini açıklayacak. (Ankara/10.00/14.30)

3- TÜİK, nisan ayı inşaat maliyet endeksi ile 2017 yılı taşıt-kilometre istatistiklerini duyuracak. (Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif ile bir araya gelecek. 2- Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinin yankıları takip edilecek. (Kahire) 3- Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yönelik saldırıları ve diğer gelişmeler izleniyor. (İdlib/Halep) GÜNCEL 1- Yurt genelinde birçok yerde etkili olan sağanak ve sele ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı - Görüntülü) 2- FETÖ davaları - Fetullahçı Terör Örgütü'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılanmasına İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri'de devam edilecek. (İstanbul/10.00) - Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'deki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanması Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde sürecek. (Ankara/09.30) - Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında dava açılan eski sağlık çalışanı ve doktor 24 sanığın yargılanmasına devam edilecek. (Adana/09.30) - Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 12 sanığın yargılanması sürecek. (Kayseri/09.30) - Darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuklu, 13'ü firari 35 sanığın yargılanmasına devam edilecek. (Kocaeli/09.30) - Zonguldak'ta FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin haklarında dava açılan eski Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli 11 kişinin yargılanması sürecek. (Zonguldak/10.00)


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page