BEYLİKDÜZÜ YAŞAM VADİSİ


Yaşam Vadisi 1. Etabı’nda oluşturulan eğlence ve dinlenme alanları sadece Beylikdüzü sakinlerinin değil tüm İstanbul’un ilgi odağı haline geldi. Özellikle çocukların özgürce vakit geçirdikleri alanda bocce, mini golf, bisiklet kiralama noktası, biyolojik gölet, şelale, sanat atölyeleri, sergi alanları, çay evi, kafe, restorantlar, çocuk parkları, Japon Bahçesi’nin yanı sıra Vadide Uluslararası Heykel Sempozyumu eserleri, Rauf Denktaş Anıtı, Japon fenerlerini gezebilirsiniz. Çimlere basmanın serbest olduğu Yaşam Vadisi’nde patili dostlar için Pati Park alanı da var.

3,62 km yürüyüş yolu bulunan Vadide yaya vatandaşları rahatsız etmeyecek şekilde yapılmış 1,18 km bisiklet yolu da var. Bu alanda genç ve çocuk trendi paten, scooter ve akülü araba da kullanabiliyorlar. Ayrıca pedallamak isteyenler için bisiklet kiralama noktası da mevcut.

Toplamda 1 milyon metrekarelik alanı kapsayan Yaşam Vadisi’nin 250 bin metrekarelik 1. Etabı’nın çok insani kuralları da var. Çimlere basmanın yasak olmadığı alanda, uçurtma uçurabilir, köpeğinizi tasmasıyla gezdirebilir, uzanıp dinlenebilir, çimlerde yuvarlanabilir, ayaklarınızı çıkarıp dolaşabilir ya da çimenlere serilerek kitap okuyabilirsiniz. Hatta kent içi parklara uygun şekilde dumansız, kötü kokudan uzak, soğuk piknikler yapılabilirsiniz.

Geceleri de gündüzleri kadar canlı olan Yaşam Vadisi, 2 metrelik led dekoratif aydınlatma, ağaç altı, kaya bahçeleri, havuz aydınlatmaları led projektörlerle aydınlatılıyor. Güvenlik ekipleri tarafından 7/24 kontrol altında olan kent parkı 60 adet güvenlik kamerasıyla da izleniyor.


9 görüntüleme

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık