BEYLİKDÜZÜ PLAJLARINDA YAPILAN ÖLÇÜMLER


Yaklaşık 13 km’lik sahile sahip olan ilçenin Gürpınar ve Yakuplu West İstanbul Marina’da bulunan halk plajlarına yönelik yapılan deniz suyu numunesi ölçümlerine göre “denize girilebilirlik uygun” olarak çıkıyor. Vatandaşlar, suyunun temizliği tescillenen bu plajlarda gönül rahatlığı ile denize girebilirler.

Gürpınar Sahili’nden 2011 yılından itibaren Beylikdüzü Kaymakamlığı İlçe Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerince deniz suyu numunesi alınıyor. Alınan bu numuneler tahlile gönderiliyor. Deniz sezonu açılışı ve kapanışı olmak üzere yılda 2 defa toplantı yapılıyor. O sezondaki numune sonuçları değerlendirilerek müteakip dönemde yüzme alanı olarak devam edip edilmemesine komisyonca karar veriliyor. Bu komisyonda Beylikdüzü Belediyesi’nin temsilcisi de yer alıyor. www.yuzme.saglik.gov adresinden Tüm Denize Girilebilir Noktalar ve Alınan Deniz Suyu Numune Sonuçları halka ilan ediliyor.

Ayrıca 2014 Yılı Yaz Dönemi’nden itibaren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Hizmetleri Müdürlüğü’nce 14 cankurtaran personel plajlarda görev yapıyor. Cankurtaranlar, Saat 09.00 - 18.00 saatleri arasında cankurtaran kulelerinden gözetleme yaparak boğulma tehlikelerine karşı gerekli önlemleri almaya çalışıyor.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık