BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ ATIK AYRIŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞANLARI


Beylikdüzü Belediyesi'nin atık ayrıştırma merkezi'nde görevli 12 kadın işçi her gün tonlarca çöpü ayrıştırırken işlerini sevdiklerini söyledi.

Atık ayrıştırma merkezinde 40'ın üzerinde işçi çalışırken, burada 12 kadın işçi de istihdam ediliyor.

Kadın işçilerden 34 yaşındaki Neriman Ağlar, 3 çocuğu bulunduğunu belirtirken saat 07.00'de kalktıklarını ve 08.00'de gelen servise binerek çöp ayrıştırma tesisine geldiklerini anlattı. Ağlar, diğer kadınlarla teknik ayrıştırma bölümünde çalıştıklarını anlatırken şöyle dedi:

"Ben bu işi çocukluğumdan beri yapıyorum. İşin içindeyim. Çok fazla yemek artığı geliyor. Zorlanıyoruz o zaman. Yemek artıkları her şeye bulaşıyor. Zorlandığımız çöpler, hastane artıkları. İçinde birçok iğne var. Bize iğne batmışlığı var. Dikkatli olmaya çalışıyoruz. İşe girdikten sonra evde çöplerimizi ayrıştırmaya başladık. Herkesin bu konuda dikkatli olmaları gerekir. Yaptığım işin öneminin farkındayım. İşimi severek yapıyorum."

Beylikdüzü Belediyesi'ndeki ayrıştırma tesisine günde getirilen 30 tona yakın çöpten yüzde 35'inin çöp olarak ayrılıp berteraf edildiği, atık kağıt, karton, plastik, cam ve pet şişeler gibi atıklardan oluşan yüzde 65'lik bölümün ise, çöplerin arasından alınarak geri dönüşüm tesislerine verildiği ifade edildi.


24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık