OTO HIRSIZLIĞI


İstanbul'da bir sanayi sitesinde tamircilik yapan baba ile oğlundan oluşan oto hırsızlığı şebekesi çökertildi. Çaldıkları otomobillerin parçalarını sökerek satan şebekenin mağdurları arasında Beylikdüzü Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesinin de olduğu ortaya çıktı.

Beylikdüzü Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi , 29 Mayıs'ta polise başvurarak otomobilinin çalındığını söyledi. Polisin ilk tespitine göre bir oto hırsızlığı şebekesi, gece saatlerinde aynı bölgede çok sayıda aracı çaldı. Çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştıran dedektifler, şüpheliler 81 yaşındaki M.Y. ile oğlu İ.Y. (44) ve G.B'nin ismine ulaştı. Şüpheliler operasyonda yakalanırken, Küçükçekmece'de depo olarak kullanılan bazı adreslere yapılan baskında ise çalıntı 3 araç bulundu. M.Y. ile oğlu İ.Y.'nin tamir atölyesi bulunduğu, ikilinin, çalınan araçların parçalarının burada söküp sattığı ve sahte evrak ve plakalar hazırlayarak bazı araçları sattığı iddia edildi.

Operasyonda meclis üyesinin çalınan otomobili de sahte plaka takılı halde ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen üç şüpheliden İ.Y. ve G.B. tutuklandı.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık