BEYLİKDÜZÜ ÇEVRE ŞENLİĞİ


Beylikdüzü Belediyesi, Çevre Şenliği Haftası’nda okulların ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile bando eşliğinde Beylikdüzü Kültür Merkezi önünden başlayıp Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda son bulan bir yürüyüş düzenledi. Öğrenciler ve diğer katılımcılar, üzerlerinde çevre ile ilgili sloganların olduğu pankartlar ile yürüdü. Geri dönüşüm atölyelerinin kurulduğu etkinlikte çocuklar atık şişe, bez çanta ve ambalajları boyayarak atık malzemeleri değerlendirdi. DJ ve Trio performansı da coşkulu anlar yaşattı.

Çevre Şenliği etkinliğinin en önemli tarafı da ilçede bir bisiklet kültürü oluşturmak için Beylikdüzü geneline bisiklet yolları kazandırmaya çalışan Beylikdüzü Belediyesi’nin bisiklet ödüllü “Geri Dönüşüm” Yarışması oldu. Atık Toplama Yarışması ile 9 kategoride atık getiren vatandaşlara bisiklet hediye edildi. Yarışmanın sonuçları ise şöyle: Atık kağıt kategorisinde 78 kg ile Ayşe Selver, ömrünü tamamlamış plastik kategorisinde 60 kg ile Buket Öztürk Tufan, 135 kg ile cam atıkta Merve Güler Oral, plastik atıkta 145 kg ile Perihan Akyürek, 56 kg bitkisel atık ile Şerife Atak, atık pil kategorisinde 115 kg ile Gülcihan Gümüşoğlu, atık motor yağ kategorisinde 29 kg ile İlhan Boş ve elektronik atıkta 112 kg ile Tülay Yurt bisiklet ödülünün sahibi oldu.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 1 Ekim 2015-30 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması’nda 1. olan Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi’ne fotokopi makinesi, 2. olan Çağdaş Yaşam N. Kamuran Emiroğlu İlkokulu’na masa üstü bilgisayar ve 3. olan Beylikdüzü 75.Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yazıcı ödülü verildi.


11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık