OKUTAN’IN ADI ZÜBEYDE ANA SOSYAL YAŞAM MERKEZİ OLUYOR


Gürpınar’da yapımı hızla devam eden ve yakın zamanda açılması planlanan Sosyal Yaşam Merkezi'ne isim verilmesi hususu Beylikdüzü Belediyesi Mayıs Ayı Meclisi’nde karara bağlandı. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı maddede Okutan’a Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi isminin verilmesi önerisi Komisyondan geldikten sonra meclisten oy çokluğu ile geçti.

Merkez, toplam 5.000 m2'lik alanda iç mekan düzenlemeleri ve güçlendirmeler ile bir sosyal merkez olarak tasarlanıyor. 2016 Mayıs ayında açılması planlanan Sosyal Yaşam Merkezi içinde bir dolu aktivite olacak. Bilhassa gençler için düşünülmüş bölümler, onlara hem keyif verecek hem de eğitici bir ortam sunacak. 400 m2’lik spor ve sosyal aktivite merkezi, 230 m2 genişliğe sahip kütüphane salonu, üniversite ve lise öğrencilerine yönelik 26 adet derslikten oluşan toplam 250 m2'lik bir alan ile gençlerin sık gittiği noktalardan biri olacak. Ayrıca BEYGEM Kursları da verilecek.

merkez; 500 m2’lik düğün salonu,bayanlara yönelik spor salonu, sahne sanatları eğitimi salonu,Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Hizmetleri ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne ait hizmet birimleriyle de hizmet verecek. Gürpınar Muhtarlık da binada yerini alacak.


141 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık