BEYLİKDÜZÜ'NDE TOPLU KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ


Kitap kurtları, Özgecan Aslan Kültür Merkezi’nde buluştu. 52. Kütüphane Haftası dolayısıyla Beylikdüzü Belediyesi’nin, Kültür Bakanlığı ve Türk Kütüphaneciler Derneği’nin ortaklaşa düzenlenen "81 İlde Kitap Okuyoruz Toplu Okuma Etkinliği" Türkiye ile eş zamanlı olarak gerçekleşti. "İnsan Okur" sloganı ile gerçekleşen etkinlikte Ünlü Tiyatro Sanatçısı Yılmaz Gruda katılımcılara Sait Faik Abasıyanık’a ait "Haritada Bir Nokta" eserinden kesitler okudu.

Beylikdüzü Belediye 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer ve birim müdürlerininin de katıldığı kitap okuma etkinliği’nin devamı 1 Nisan Cuma günü Barış Mahallesi’ndeki Çağdaş Yaşam Kamuran Emiroğlu İlkokulu karşısında bulunan cep park kütüphanesinde saat 10.00’da İlkokul öğrencileri ile yapılacak.

Kütüphane Bürosu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yaratıcı okuma atölyeleri, masal saatleri, okuma saatleri, bilgi okuryazarlığı ve araştırma teknikleri seminerleri de düzenlemekte. Bu etkinlikler katılım sağlamak isteyen okuyucuların, rezervasyon için Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde bulunan kütüphane yetkililerinden gerekli bilgiyi alabilecekleri belirtildi.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık