BEYLİKDÜZÜ DANIŞMAN ÖĞRETMENLER TOPLANTISI


Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erkan Yıldırım ile danışman öğretmenlerBizimkent İlkokulu toplantı salonunda toplantı yaptı. Şube Müdürü Yıldırım, danışman öğretmenlerin aday öğretmenleri yetiştirme süreçleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yetiştirme programında olan yeni atanan aday öğretmenler, 24 hafta boyunca danışman öğretmenleriyle okul içi ve okul dışı faaliyetlere, seminerlere katılacak, deneyimlerinden faydalanacak. Bu programla öğretmen niteliğinin artırılması hedefiyle 6 ay yetiştirme programları devam edecek. Sınıfta danışman eşliğinde 3 gün ders öncesi hazırlık, plan, materyal hazırlama gibi süreçler yaşayacak aday öğretmenler; danışmanın anlattığı dersleri izleyecek, okul içi çalışma kapsamında ilgili müdür yardımcısıyla zümre ve veli toplantılarına katılacak ve nöbet tutan danışmanla okulun işleyişini tanıyacak. Her bir aday öğretmen kendi alanlarından bir danışmanla

4 ay sınıf içi, okul içi ve okul dışı olmak üzere, haftanın 5 günü bir çalışma yapacaklar.

Aday öğretmenlerden, yaptıkları faaliyetlerle ilgili günlük tutmaları, kişisel ve mesleki gelişim dosyaları hazırlamaları istenecek; dosyadaki faaliyetler, performans değerlendirmelerinde veri olarak kullanılacak.


9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık