BEYLİK PAZARI YENİLENDİ


Haftada iki kez binlerce vatandaşı ağırlayan ve modern bir kapalı pazar alanı olan Beylik Pazarı, revize edilen birçok noktası ve yeni oluşturulan mekanlarıyla Beylikdüzü’ne yakışır şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Adnan Kahveci Mahallesi’nde bulunan Beylikdüzü Belediyesi iştiraklerinden BEYAŞ A.Ş. işletmesinde olan pazar alanına Çarşamba ve Pazar günleri haricinde, Cumartesi günleri de organik pazar kuruluyor.

Pazarların kurulduğu günlerde ilçe içerisinde onlarca noktadan araçlarla ulaşımı sağlanan vatandaşlar için geniş ölçülerde bekleme durağı inşa edildi. Etrafı camla kaplanmış olan durak içerisinde vatandaşların dinlenmesi için banklar da mevcut. Vatandaşlar pazarı oluşturan koridorların tam orta kısmında bulunan aynalı, temiz ve bakımlı deneme kabinlerinde aldıkları kıyafetleri deneme fırsatı bulabiliyor. Yine aynı noktaya asansör konularak tuvalete ulaşımda kolaylık sağlanıyor. Ayrıca korkuluklar, basamak mermerleri yenilenen merdivenler ile ışıklandırma alanlarında birçok düzenleme yapıldı. Pazar koridorlarında bulunan atıklardan dolayı tıkanan mazgallar temizlenerek, oluşacak su baskınları ve kötü kokuların da önüne geçildi. Açık otopark kısmında bulunan, günlük yiyeceklerin satılacağı 30 adet yöre evi de vatandaşların alışveriş arasında soluklanıp, dinlenmesi için pazar alanına yeni kazandırıldı.

Yenilenen yüzüyle modern pazar alanında 350 adet açık, 650 adet kapalı olmak üzere toplamda 1000 araçlık otopark vatandaşın kullanımına sunulmuş durumda. İki personelle gün boyunca temizliği sağlanan pazar alanında kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, bebek bakım odası ve mescit de hazır bulunuyor.


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık