BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ RÖLYEF ATÖLYESİ ESERLERİ


Beylikdüzü Belediyesi Rölyef Atölyesi’nden çıkan eserler beğeniye sunuldu. Kursiyerlerin büyük emeklerle oluşturdukları tablolar, “Rölyefin Hikayesi” sergisinde görücüye çıktı.

Eski tarihi evler, köy evleri ve sokaklar atık malzemelerle yapılan rölyef sanatıyla 3 boyutlu hale geldi, çalışmalar sonucunda çıkan eserler herkesi büyüledi. Rölyef Kursu Hocası Sanatçı Mehmet Erol Buga ve 20 kursiyerinin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan “Rölyefin Hikayesi” sergisi, Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla açıldı. Tarihi evlerin yapıldığı çalışmaların yanı sıra, o günleri ve evlerin içindeki yaşantıyı da yansıtmak adına canlandırma da gerçekleşti. Ev içerisindeki soba, divan, el örgüleri ve mizanseni canlandıran kursiyerler etkileyici bir görüntü oluşturdu.

Kibrit, şişe mantarı, tahta parçaları gibi malzemelerin haricinde pipet, cd, şemsiye, paslı teneke gibi atıklar da Sanatçı Buga ve kursiyerlerinin elinde birer sanat eserine dönüştü. Atık malzemelerden rölyef tasarımların kâh tablolara, kâh tepsi, kaşık gibi malzemelere dönüştüğü sergide konuşan Şatır, “Eserlerin güzelliği hem hocamızın hem kursiyerlerimizin başarısı. Hepsi çok değerli eserler. Bu işle uğraşan herkesin ellerine sağlık” dedi. Kültür Merkezi’nde 21 Şubat’a kadar sergilenecek olan eserler, sanatseverleri ağırlayacak.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık