BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİNDEN ALERJİ EĞİTİMİ


Beylikdüzü Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Daha sağlıklı nesiller yetiştirmek adına son yıllarda sıkça karşılaşılan alerji ve reflüye karşı savaş açan Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, bir dizi eğitime başlıyor. İlki 17 Şubat, saat 14.00'te, Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde yapılacak olan eğitimlerde her 5 çocuktan birisinin alerji, her 10 çocuktan birisinin astım olduğu günümüzde yapılan yanlışlar ve reflü önleyici beslenmenin önemi anlatılacak.

Beylikdüzü Belediyesi, çocuklarda alerji ve astımın konuşulacağı eğitimlerde Beylikdüzü ve civarındaki tüm eğitim kurumları ile ebeveynlere ulaşmayı hedefliyor. Ayda bir kez olmak üzere dört kez tekrarlanacak eğitimler, Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerjisi uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak tarafından verilecek. İşin psikolojik boyutunu ise Uzman Psikolog Atila Bozkurt anlatacak. Eğitimlerin ardından Türkiye’de ilk kez yapılacak olan “Reflü Önleyici Mönü” Beylikdüzü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde hayata geçirilecek.

Eğitimlerde; “Çocuk beslenmesinde yapılan bu yanlışlar”, “Hangi öksürüklerde alerji araştırılması gerektiği”, “Alerjiyi kökten çözmenin yolları”, “Sağlıksız çocuk beslenmesinin sadece alerjik öksürük ve astımdan değil, ileride çocuk reflüsüne bağlı kalıcı ses kısıklığından başlayıp, ses tellerinde nodül ve hatta kanser oluşumuna varabilecek ciddi sonuçlar doğurabileceği” gibi konular anlatılacak. Hem ailelerin hem de eğitim kurumlarının dahil olacağı eğitimlerde özellikle alerjik çocukların psikolojisi ve nasıl yaklaşılması gerektiği de anlatılacak. Eğitimlere katılan herkese Prof. Dr. Yonca Tabak’ın "Çocuklar ve Alerji" adlı kitabı hediye edilecek.


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık