AİLELER ÇOCUKLARININ GELECEĞİ İÇİN BİLGİLENDİRİLDİ


Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aileleri Uzman Aliye Horuz Ürpekli’nin “Çocuğun Okul Başarısında Ailenin Rolü” söyleşisinde ağırladı. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi, çocukların geleceğini şekillendirmede izlenecek yolları irdeledi.

Çocukların geleceğinde ailenin etkisi nedir?, Çocukların karşısında kararlı duruyor musunuz?, Ebeveynleri bekleyen sıkıntılar nelerdir? Beylikdüzü’ndeki ebeveynler bu soruların cevaplarını uzmanından öğrendi.

Çocukların temel eğitimi alması için en kritik dönem 0-6 yaş aralığı diyen Uzman Aliye Horuz Ürpekli, “Bu yaşlarda çocuğunuzu kazanmak da kaybetmek de sizin elinizde. Çocuğunuzla vakit geçirin, çünkü kaybedilmiş çocukların tek sebebi anne ve babalardır” şeklinde konuştu. Çocuklara karşı yapılan en büyük yanlışın onları başkalarıyla kıyaslamak olduğunu da belirten Ürpekli, “Anne ve baba otoritesi çocuğun ihtiyacıdır. Öfke çaresizliktir ve karsı tarafı kuvvetlendirir. Çocuk sizin öfkenizle kuvvetlenen taraftır. Böyle ailelerde çocuk egemendir. Anne babalar kararlı ve tutarlı olmalı, otoritesini kurmalıdır” diye belirterek katılımcı aileleri bilgilendirdi.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık