BEYLİKDÜZÜ'NDE DÜNYA KANSER GÜNÜ ETKİNLİĞİ


Beylikdüzü Medicana Internatioal Hastanesi ve Beylikdüzü Belediyesi işbirliği ile 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle onkoloji hastalarına moral ziyareti düzenlendi.

Etkinlikte sorunları dinlenip, istekleri sorulan hastalara hediyeler takdim edildi. Ziyaretin ardından onkoloji hastaları ve doktorların katılımıyla her biri farklı kanseri temsil eden renkli balonlar havaya uçuruldu.

Etkinlikte konuşan Radyasyon Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Füsun Tokatlı, ’’Kanser, medeniyetimizin son yıllarda oldukça artış gösteren hastalığıdır. Hastalığın sebeplerinde sigara, çevresel faktörler, hormonlu gıdalar, kirli hava ve az olsa genetik rol oynuyor. Dünyada kanser çok artış gösterdiği için tedavisi ve erken tanı çok önemli. Erken tanı hayat kurtarır. Mutlaka taramaların yapılması gerekiyor. Özellikle kadınlarda meme ultrasonunu 40 yaşından sonra yaptırmalı, sinir ve jinekolojik muayene ile rahim ağzı kanserini erken tanınması, erkelerde özellikle belli yaştan sonra prostat içi kan tahlili yapılması, sigara içenler akciğer grafisi çektirmesi gerekiyor. Hastalar tedavilerden korkmasınlar ve taramalarını yaptırsınlar’’ dedi.


9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık