BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 1.ULUSLARARASI RESİM ÇALIŞTAYI


Beylildüzü, geçen yıl ulusal bazda gerçekleşen Resim Çalıştayı'nın ardından bu yıl "1. Uluslararası Resim Çalıştayı" na ev sahipliği yapıyor. Küratör Ressam Hülya Sezgin'in ve Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde 5 farklı ülkeden ve Türkiye'den toplam 19 sanatçının katılacağı çalıştay, 1-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek, ressamlar eserlerini Beylikdüzü için yapacak.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen yıl ilk çalıştay zamanında etkinliğin gelenekselleşerek devam edeceğini belirtmiş ve ilçenin yurtiçi ile yurtdışında sanatla anılmasını istediğini dile getirmişti. İmamoğlu, ulusal şekilde start vermiş oldukları çalıştayın bu yıl uluslararası alanda gerçekleşmesinden de gurur duyduğunu belirtti.

İki gün İstanbul'da kültür turu yapacak olan ressamlar için 8 Şubat tarihinde Plaket Töreni düzenlenecek. Kosova'dan Ethem Baymak, Gürcistan'dan Lela Geleisvili, Levan Slagedza, Nahçıvan'dan Habib Allahverdiyev, Murat Nurlu(Babayev), Rusya-Ural'dan Svetlana Parisheva, Kazakistan'dan Olga Eren, Türkiye'den ise Asiye Aytan, Nevin Aytekin; Bahar Soğukkuyu Dinçakman, Hülya Sezgin, Mustafa Ali Kasap, Mine Şarmış Çaylı, Yurdagül Işıl, Adnan Turan, Zehra Sengir, Sena Sengir, Fatih Başbuğ ve Zuhal Başbuğ ilçede sanatlarını icra edecek.


12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık