BEYLİKDÜZÜ'NDE KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OLACAK PROJE HAYATA GEÇİYOR


Beylikdüzü Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığı, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü iştirakçiliğinde İstanbul Kalkınma Ajansı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan “İş’te Destek” projesi Beylikdüzü’nde yaşayan kadınlar için başlıyor. Toplam bütçesi €100.000,00 olan proje 3 Şubat’ta hayata geçiyor.

Proje kapsamında oluşturulacak olan Web portalına iş arayan kadınlar özgeçmiş bilgilerini, işletmeler ise personel alımı yapacakları pozisyonun ve aradıkları personellerin niteliklerini sisteme girerek tanıtım yapabilecekler. Kadınların özgeçmiş bilgileri açık olmayıp dileyen kadın kendisi için uygun gördüğü iş ilanına başvuru gerçekleştirebilecek. Kadınlar Web portalına kayıt işlemini evlerinden, kendi bilgisayarlarından yapabilecekleri gibi, proje kapsamında oluşturulan “İş’te Destek Birimine” gelip, kariyer koçları ile birlikte de kayıt oluşturabilecek.

Web portalına kayıt yaptıran ve eğitimlere katılan kadınlar ile web portalına kayıt yaptıran işletmeler eşleştirme toplantılarına katılacaklar. Eşleştirme toplantıları kapsamında sektörel ve eleman ihtiyaçlarına göre masalar oluşturularak kadınlar ilgi duydukları sektör temsilcileriyle bir araya gelecekler.


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık