“BAŞARIMI KARILARIMA BORÇLUYUM” TÜRKİYE’DE İLK KEZ BEYLİKDÜZÜ’NDE SAHNELENDİ


Aziz Nesin’in ölümsüz eserlerinden “Başarımı Karılarıma Borçluyum” Türkiye’de ilk kez Beylikdüzü’nde sahnelendi. Kedi Tiyatrosu tarafından Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun izleyicilerden tam not aldı.

Oyunda birçok kez evlenen ve her evliliği kötü ve komik bir şekilde sonuçlanan Ziya’nın hayatının esprili bir dille anlatıldığı çalgılı şarkılı oyun, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Damla Cercisoğlu’nun yönettiği ve İlhan Şeşen’in müziklerini hazırladığı oyun zengin kadrosu ve başarılı oyunculuk performanslarıyla büyük dikkat çekti. Ziya’nın yaptığı evliliklerin onu nasıl bir adam yaptığı ve hayata bakış açısının nasıl değiştiğinin konu edildiği oyunda, Ziya’nın evlendiği birbirinden farklı tip ve mizaçtaki 7 kadını, başarıyla canlandıran oyuncu Aydan Şener izleyicileri kendine hayran bıraktı. Ünlü yazar Aziz Nesin’in ölümsüz eserlerinde Aydan Şener sahneyi Emre Büyükpınar, Burçin Bildik, Damla Cercisoğlu, Suat Güzey, Gurur Aydoğan, Hilmi Özçelik, Murat Terzi ve Hakan Altıner ile paylaştı. Eğlenceli oyunu Belediye Meclis Üyeleri de izlemeye geldi.


3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık