BEYLİKDÜZÜ’NE MÜZİK EĞİTİM PARKI GELİYOR


Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Var tarafından geliştirilen Müzik Eğitim Parkı adındaki yeni projeyi uygulamaya dökecek. Projeye göre Adnan Kahveci Mahallesi sınırları içinde Ihlamur Caddesi ve Kuştepe Caddesi kesişimindeki alanda müzik eğitiminin yapılabileceği 4 derslik, 1 yönetim odası ve 1 öğretmenler odası bulunacak. Kafeteryanın içi ve dış çevresi ise tamamen müzik temasına uygun bir şekilde tasarlanıyor. Parkın 2016 yılının ortalarına doğru hizmete açılması öngörülüyor.

Beylikdüzü Belediyesi, ilçede yaşamdan keyif alınacak uygulamaları sırasıyla hayata geçiriyor. Sanatın en melodili dalı müziğin parkını projelendiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Adnan Kahveci Mahallesi’nde Ihlamur Caddesi ve Kuştepe Caddesi’nin kesiştiği 3 bin 535m2’lik alanda tasarlanan mimari ve çevre tasarım konsepti, tamamen müzik eğitim parkı konseptine uyumlu bir şekilde oluşturulacak.

Adeta Bir Müzik Evi Kuruluyor

Mimari proje kapsamında müzik eğitimin yapılabileceği 4 derslik, 1 yönetim odası ve 1 öğretmenler odası yapılacak. Projenin diğer ucunda bulunan mutfak, servis alanları ve yeme-içme alanları olacak. Gerçekleşecek müzik etkinliklerine uygun bir mimari gözetilerek 2 adet giriş ve girişlerden itibaren müzik temalı heykeller ve yer kaplamalarıyla etkinlik mekanlarına ulaşım sağlanacak.

#müzik #eğitim #park

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık