BEYLİKDÜZÜ’NDE YENİ DÖNEME OKULLAR DA HAZIR


2015-2016 eğitim-öğretim yılı için Beylikdüzü Belediyesi okulları yenilemeye devam ediyor. İlçedeki onlarca okulu ihtiyaçları doğrultusunda büyük bir titizlikle yenileyen ekipler, okulları yeni dönem için hazır hale getirmek adına harıl harıl çalışıyor. Bu yıl genel tamiratların yanı sıra uygun olan okullara hobi bahçeleri de geliyor.

Eğitimin öncelikli olduğu bir belediye anlayışıyla yola çıkan, okulların her zaman destekçisi olan Beylikdüzü Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleriyle 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için kolları sıvadı. Belediye ve Beylikdüzü Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda tüm ihtiyaçların hızla giderilmesi için çalışılıyor. İlçede bulunan 52 okulun iç cephe, 7 okulun da dış cephe boyası öncelikli olarak hızla gerçekleştirildi. Öğrencilerin yeni döneme güzel, temiz, yeşillikler ve çiçekler arasında başlamaları için de okullar açılmadan bir hafta once bahçe peyzaj düzenlemeleri gerçekleşecek.

Hobi Bahçeleri Çocuklar İçin Geliyor

Çocukları doğayla iç içe yetiştirmek ve toprağa dokunmalarını sağlamak adına hobi bahçeleri yapımı çalışmaları da sürüyor. Bahçesi müsait olan okullara, yapılan bahçelerde öğrencilerin doğayı uygulamalı olarak tanımaları amaçlanıyor.

#okul #belediye

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık