Barışa ve Sevgiye Şarkılar Karadeniz'den Geldi


Karadeniz müziğinin yeni nesil ismi Apolas Lermi, 2. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda şarkılarını söyledi. Duygusal parçalar eşliğinde, ruhları dinlendiren konserde bir de sürpriz konuk vardı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun özel konuğu olarak sahneye çıkan Türk futbolunun en önemli isimlerden biri olan Hami Mandıralı, sporculuk hayatını anlattı, ardından sevenlerine imzalı futbol topu hediye etti.

Karadeniz türkülerini kendine özgü yorumuyla seslendiren ve herkese sevdiren sanatçı Apolas Lermi Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 2. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda hayranlarıyla buluştu.

Tulumun ve kemençenin uyumu, türküler eşliğinde dinleyicileri müziğin tadına vardırdı. Biraz eğlendiren, biraz da hüzünlendiren Ağlarım İnce İnce, Hamsi Koydum Tavaya, Gelin gibi parçalara dinleyiciler de katıldı.

Lermi, “Dünyada ve ülkemizde acı dolu günler yaşanıyor. Sanat sadece eğlence değil. Şarkıların içinde göçler, acılar, hayatlar vardır. Hayat devam ediyorsa, sanat da devam etmeli. Müziği susturmayalım” dedi.

#barışvesevgi #apolaslermi #müzik

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2015 Beylikdüzümüz Tüm hakları Saklıdır. Web Tasarım Adil Ayık