top of page

19.05.2021 Gündemi

1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Temsilci Genç Buluşması ve TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı'na katılacak.

(Ankara/13.30)


2- 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 81 ilden lise öğrencilerinin katılımlarıyla çevrim içi olarak düzenlenecek buluşmaya katılacak.

(Ankara/11.00)

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'i ziyaret edecek.

(Ankara/14.00)

- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Anıtkabir’i ziyaret edecek, Cumhurbaşkanlığında temsilci gençlerin kabulü programında bulunacak; 81 İlde İstiklal Marşı’nın okunması, Samsun Büyükşehir Belediyesi çevrim içi özel yayını etkinliği ve Pandemide Çocuk Olmak Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’ne katılacak, temsilci gençlerle buluşacak.

(Ankara/09.30-20.10)

- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına özel düzenlenecek "Birlikte İleriye Lansmanı Haydarpaşa Garı Buluşması" etkinliğinde Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen üniversite öğrencileri ile bir araya gelecek.

(İstanbul/16.00)

- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanı Üyeleri ile Anıtkabir'de olacak.


3- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen ve CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, genel merkez binasında ayrı ayrı basın toplantısı düzenleyecek.

(11.15/13.00)


4- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilişim Vadisi Dijital Animasyon ve Oyun Üretim Merkezi (DIGIAGE) tarafından çevrim içi olarak düzenlenen "Oyun Senaryosu Geliştirme Kampı"na video konferans yöntemiyle katılacak.

(Ankara/09.30)


5- İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve dünya genelindeki tepkiler takip ediliyor.


6- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler izleniyor.
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vefat

bottom of page