top of page

14.07.2021 Gündemi

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Mohamed Azmin Ali'yi kabul edecek, Bartın-Kurucaşile Yolu Açılış Töreni'ne canlı bağlantıyla iştirak edecek, AK Parti Genel Merkezi'nde MYK toplantısına başkanlık yapacak.

(Ankara/12.00/14.00/15.00/16.30)

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuz şehitlerinden Astsubay Ömer Halisdemir'in hayatının anlatıldığı "Ben Ömer" isimli belgeselin özel gösterimine katılacak.

(İstanbul/19.00)

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından düzenlenecek "Beşinci Yılında 15 Temmuz" konulu çevrim içi sempozyuma iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

4- İstanbul 2 Nolu Barosu ve Türkiye Hukuk Platformu iş birliği, İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün katılımıyla 5. Darbe ile Mücadele Sempozyumu düzenlenecek.

(İstanbul/14.00)

5- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakanlıkta düzenlenecek Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecek Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atama Töreni'ne katılacak.

(Ankara/14.00)

6- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenecek Müsilaj Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılacak. Kurum, daha sonra Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Marmara Denizine, Kalkan ve Levrek Balıkları Bırakılması ve Yenikapı Balıkçı Barınağı ve Çevresinde Müsilaj İncelemesi"ne de iştirak edecek.

(İstanbul/11.00/15.00/16.00)

7- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı'na katılacak.

(Ankara/13.00)

8- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerle Gazi Meclis’te 15 Temmuz’un izlerinin yer aldığı alanları ziyaret edecek, Türk Eğitim Sen tarafından Ulus'taki 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi binasında düzenlenecek "2. Maarif Kongresi"ne iştirak edecek.

(TBMM/09.30/Ankara/10.30)

9- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(13.00)

10- CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti heyetinin Karadeniz bölgesi ziyaretleri öncesi basın toplantısı düzenleyecek.

(Ordu/09.30)

11- TBMM'den

- Genel Kurulda, Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifinin görüşmelerine devam edilecek.

- AK Parti ve İYİ Parti'nin Meclis grup toplantıları düzenlenecek.

12- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Ürün İhtisas Borsasının (TÜRİB) tarımsal ürün endekslerini yayımlamaya başlaması dolayısıyla düzenlenen tanıtım toplantısına katılacak.

(Ankara/11.00)

13- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Alman iş insanları ve Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek.

(Berlin)

14- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu açılış törenine iştirak edecek.

(Bartın/15.00)

15- TÜİK, haziran ayı tarım ürünleri üretici fiyat endeksi ile 2021 yılı merkezi yönetim bütçesinden AR-GE faaliyetleri için ayrılan ödenek ve harcamaları açıklayacak.

(Ankara/10.00)

16- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıl (728 gün) vadeli ABD doları cinsi devlet tahvili ile kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.

(Ankara)

17- TCMB, Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara/14.00)

18- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mayıs ayına ilişkin kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

19- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vefat

Comments


bottom of page