top of page

13.06.2022 Gündemi

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'ne katılacak, Dolmabahçe Ofisi'nde Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovacevski'yi kabul edecek.

- Erdoğan, Filyos'ta Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni'ne iştirak edecek.

(İstanbul/12:00/14:00/Zonguldak/16:00)


EKONOMİ FİNANS

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni"ne katılacak. (Zonguldak/16:00)

2- TCMB, Nisan ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10:00)

3- Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayına ilişkin sanayi üretim, ciro ve perakende satış endekslerini açıklayacak. (Ankara/10:00)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüşecek. Daha sonra KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edilecek olan Çavuşoğlu, Tatar ile ortak basın toplantısı düzenleyecek. Bakan Çavuşoğlu, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre tarafından da kabul edilecek. (Lefkoşa)

2- NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, İsveç’teki görüşmelerinden sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek. (Stockholm)
1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vefat

Comments


bottom of page