top of page

11.02.2021 Gündemi

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin açılışının 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanat Koleksiyonu "Füreya Koral Sergisi"nin açılışını gerçekleştirecek, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

(TBMM/11.00/14.00)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersan Saner'i ziyaret edecek, baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşme, muhtelif anlaşmaların imza töreni ve basın açıklaması yapılacak.

(Lefkoşa)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Belediyesini ziyaret edecek, esnaf ziyaretinde bulunacak, Belediye Kültür Merkezi'nde kanaat önderleriyle bir araya gelecek.

(Bolu/11.30/12.00/14.00)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bilim Merkezinde düzenlenecek "Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü Programı"na katılacak, fabrika ziyaretlerinde bulunacak. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfını, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret edecek Selçuk, STK temsilcileriyle bir araya gelecek.

(Konya/09.30-20.30)

2- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cizre'de İçkale'yi ve Dengbej Evi'ni ziyaret edecek, Kızılay Cizre Gönüllü Merkezi açılışına katılacak. Kırmızı Medrese'de ve Şırnak Kültür Merkezi'nde incelemede bulunacak Ersoy, Valiliği, Gezici Kütüphane'yi, Çanakkale Tırı'nı, Belediye Başkanlığını, AK Parti İl Başkanlığını ve Şırnak Zin Çocukevi'ni ziyaret edecek.

(Şırnak/11.00-15.45)

3- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, çevrim içi olarak gerçekleştirilecek "Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği; Karabağ Savaşı Sonrası Bölgesel Ekonomik İş Birliği Fırsatları" konulu konferansa katılacak.

(İstanbul/14.00)

4- TBMM Genel Kurulunda, Meclis Araştırma Komisyonu raporları ile Kamu Denetçiliği Kurumu raporları görüşülecek.

(TBMM/14.00)


EKONOMİ

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, video konferans yöntemiyle Güney Gaz Koridoru Danışma Konseyi 7. Bakanlar Toplantısı'na iştirak edecek.

(Ankara/15.00)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü Protokol İmza Töreni'ne katılacak.

(Kocaeli/11.00)

3- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret edip basın açıklaması yapacak, Valilikte esnaf ve sanatkarlarla buluşacak, esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek.

(Şanlıurfa/12.00/14.00/15.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

5- TÜİK, Aralık 2020 dönemi kümes hayvancılığı, süt ve süt ürünleri üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için gittiği Katar'da çeşitli temaslarda bulunacak, mevkidaşı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Doha)


GÜNCEL

1- YÖK Başkanı Yekta Saraç, "YÖK Akademik Kariyer-Liyakat Platformu"nun hizmete açılması dolayısıyla YÖK Başkanlığında düzenlenecek törene katılacak.

(Ankara/12.00)

2- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Vefat

Comments


bottom of page