top of page

09.02.2020 Gündemi


1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 37. Olağan İstanbul İl Kongresi'ne ve Yenikapı Meydanı'ndaki "Büyük Kudüs Mitingi"ne katılacak.

(İstanbul/11.00/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Selçuklu Şehit Ulugül Yağcı İmam Hatip Ortaokulunun açılışına katılacak, milletvekilleri, hayırseverler, iş insanlarıyla toplantıda bir araya gelecek.

(Konya/10.00-17.00)

EKONOMİ

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4'üncü Ulusal Antarktika Bilim Seferi heyetinin yola çıkması dolayısıyla İstanbul Havalimanı'nda düzenlenecek uğurlama törenine katılacak.

(İstanbul/08.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Çorlu-Ergene Ayrımı-Tekirdağ Yolu"nun açılış törenine katılacak.

(Tekirdağ/14.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün ülkede ve dünyada yayılmasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Pekin/Ankara)

2- Beşşar Esed rejimi, İran destekli terörist gruplar ve Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne yönelik saldırıları ile sahadaki insani durum takip ediliyor.

(İdlib/Halep/Haseke/Rakka)

3- Libya'da krize çözüm bulmak amacıyla yürütülen diplomatik girişimler ve ateşkes sürecine ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Trablus/Moskova/Ankara)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sağlık Bilimleri Üniversitesinin "9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü" dolayısıyla düzenlediği programa katılacak.

(İstanbul/10.30)

2- Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığ düşmesine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Van)

3- Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede yürütülen çalışmalar izleniyor.

(Elazığ/Malatya)

4- Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(İstanbul)
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page