top of page

03.09.2020 Gündemi

1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Avrupa İnsan Hakları Duruşması Başkanı Robert Spano, Türkiye Adalet Yüksekokulu'nde tertip edilecek "24. Yarıyıl Egemen ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı"na katılacak.

10.00/Ankara

2- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da Bakanlığı ile İslam İşbirliği Gençlik Forumu iş birliğinde "gönüllülük" temasıyla tertip edilecek İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Günü 4. Sene Dönümü Programı'na katılacak; Sivas'ta İsmet Yılmaz Eğitim Müzesi, Olimpik Yüzme Havuzu açılışlarında yer alacak, Valiliği, Belediye Başkanlığını, AK Parti Şehir Başkanlığını ve Gençlik Merkezini ziyaret edecek, Türkiye ile Macaristan Ulusal Futbol Ekipleri arasındaki UEFA Milletler Ligi maçını izleyecek.

İstanbul/10.30/Sivas/16.15-21.45

EKONOMİ

1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans usulüyle İzmir Uluslararası Fuarı ve İzmir İş Günleri kapsamında tertip edilen "Akdeniz'de Lojistik ve Ticaret: Pandemi Sonrası Şartların Değerlendirilmesi" forumuna katılacak.

Ankara/13.00

2- Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otobanı'nu araştıracak ve söyleme yapacak.

Ankara/11.30

3- Türkiye İstatistik Müesseseyi, ağustos ayı enflasyon bilgilerini söyleyecek.

Ankara/10.00

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para ve banka istatistiklerini söyleyecek.

Ankara/14.30

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Doğu Akdeniz'deki büyümeler ile mevzunun Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere beynelmilel alandaki yansımaları takip ediliyor.

Ankara/Atina/Lefkoşa

2- Libya hükümetinin mütareke duyuruyu sonrasında bölgedeki büyümeler izleniyor.

Trablus

3- Mali'deki askeri darbenin ardından ülkedeki büyümeler ve dünyadan tepkiler takip ediliyor.

Dakar/Ankara

GÜNCEL

1- Giresun'daki su baskın faciasına ait büyümeler izleniyor.

Giresun

2- Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün Kovid-19 dünya genelinde dağılmasına ait büyümeler takip ediliyor.

3- FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ait 475 maznunun suçlanmasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

Ankara/09.30
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page